Danmarks- / Landsmesterskaber for hold

1962     3. Division Kegler / Slagelse BK

 

1965     2. Division Kegler / Slagelse BK

 

1967     2. Division Kegler / Slagelse BK

1967     3. Division Kegler / Slagelse BK

 

1971     4. Division Kegler / Slagelse BK

 

1974     2. Division Kegler / Slagelse BK

 

1982     5. Division Kegler / Slagelse BK

 

1984     3. Division Kegler / Slagelse BK

 

2014     Tenax Double / Sten Josephsen & Frank  E. Petersen 

 

2015     Serie 2 Kegler  / Slagelse BK

Danmarks- / Landsmesterskaber individuel

Finalisterne ved Landsfinalen Senior Kegler Kl. B. Fra venstre: Guld til Mike Christensen (Viborg BC), Sølv til Bjørn M. Jensen (Slagelse BK), Bronze til Henning Rasmussen (Vordingborg BC) og 4. plads til Per Tolderlund (BK Faaborg)

1967    Kegler Klasse B  / Frits Pallisdal

 

1969    Kegler Klasse A  / Bent Nielsen

 

1971    Dansk Billard Cup / Poul Johanson

1971    Kegler Klasse C / Børge Zeuck

1971    Kegler Klasse E / Poul Johanson

 

1973    Kegler Klasse B / Poul Johanson

1973    3-Bande Carambole Klasse B /                                                Poul Johanson

 

1974    Fri Carambole Klasse A / Poul Johanson

1974    3-Bande Carambole Klasse B / Jørgen Stålgård

 

1975     Kegler Klasse A / Bent Nielsen

 

1977     Kegler Klasse C / Johnny Sørensen

 

1984     Fri Carambole Klasse A / Lars Jensen

1984     Kegler Klasse C / Lars Andersson

 

2013     Billard-Fyn Cup / Sten Josephsen

 

2015     Kegler Ungdom Klasse C / Bjørn M. Jensen

2015      3-Bande Carambole Klasse C / Sten Josephsen

2015     Kegler Ungdom Klasse D / Mikkel B. Jensen

 

 

2016     Kegler Klasse C / Mikkel B. Jensen

Sjællands- / Regionsmesterskaber for hold

1972     Stafet Kegler / Slagelse BK

 

1975     Stafet A Kegler / Slagelse BK

 

1977     Stafet B  Kegler / Slagelse BK

 

1982     5.division Kegler / Slagelse BK

 

1985     Oldboys Kegler / Slagelse BK

 

1990     Oldboys Kegler / Slagelse BK

 

1991     Parhold 3-Bande Carambole / Slagelse BK

 

1992     Parhold 3-Bande Carambole / Slagelse BK

 

1993     Parhold 3-Bande Carambole / Slagelse BK

 

2015     Serie 2 Kegler / Slagelse BK

Sjællands- / Regionsmesterskaber individuel

1971     Kegler Klasse C / Gerner Nielsen

1971     Kegler Klasse D / Ole Olsen

1971     Kegler Klasse E / Poul Johanson

1971     SJBU-Cup Kegler / Poul Johanson

 

1972     Kegler Klasse M / Bent Nielsen

1972     3-Bande Carambole Klasse M / Per B. Poulsen

1972     Kegler Klasse A / Bent Nielsen

1972     Fri Carambole Klasse A / Ole Olsen

1972     3-Bande Carambole Klasse A / Ole Olsen

1972     Kegler Klasse B / Frits Pallisdal

1972     Kegler Klasse E / Preben Gandrup

 

1973     Kegler Klasse M / Bent Nielsen

1973     Kegler Klasse B / Poul Johanson

1973     Fri Carambole Klasse B / Jørgen Stålgård

 

1974     Kegler Klasse M  / Bent Nielsen

 

1975     Kegler Klasse A / Bent Nielsen

1975     Fri Carambole Klasse A / Poul Johanson

1975     3-Bande Carambole Klasse A / Poul Johanson

1975     Kegler Klasse E / Jan Ekdahl

1975     Kegler Begyndere / René Johanson

 

1976     Fri Carambole Klasse M / Poul Johanson

1976     3-Bande Carambole Klasse B / Finn Ekdahl

 

1977     Kegler Klasse B / Arly Berg

1977     Kegler Klasse C / Johnny Sørensen

 

1978     Kegler Drenge / Torben Rasmussen

 

1984     Fri Carambole Klasse B / Lars Jensen

1984     Kegler Klasse C / Lars Andersson

 

 

1985     Fri Carambole Klasse B / René Johanson

 

1986     Fri Carambole Klasse M / Lars Jensen

 

1989     3-Bande Carambole Klasse C / Henrik Rasmussen

 

1990     SJBU-Cup Kegler / Jimmi Hansen

 

1996     3-Bande Carambole Klasse B / Michael Christensen

 

2002     3-Bande Carambole Klasse B / Michael Christensen

 

2015     Kegler Ungdom Klasse C / Bjørn M. Jensen

2015     Kegler Ungdom Klasse D / Mikkel B. Jensen

2015     3-Bande Carambole Klasse C / Sten Josephsen

2015     Kegler Senior Klasse D / Mikkel B. Jensen

 

2016     Kegler Klasse B / Bjørn M. Jensen

2016     Kegler Klasse C / Mikkel B. Jensen